...aztán jól gyomorbabaszott a valóság, én meg még hezitáltam hogy hogyan intézzem a dolgokat hogy ne legyen belőle probléma.
"Ha volt valaha részed elméleti katonai képzésben, akkor lehetséges, hogy végig kellett ülnöd egy eloadást egy Boyd-hurok nevu dologról. Ez a Boyd nevu fickó ideje jelentos részét azzal töltötte, hogy a levego- levego harcot tanulmányozta a koreai háború alatt, tipikus „esemény szekvenciákat" elemzett - vagy, a laikus nyelvén, események láncolatát -, hogy megtudja, az A pilóta miért tudta leloni a B pilótát, és hogy ezek utána B pilóta hogyan érezte magát, és hogy kettejük közül melyikük reggelizett tokehalat rizzsel és tojással. Boyd elmélete azon az egyszeru megfigyelésen nyugodott, hogy amikor A csinál valamit, arra B reagál, mire A csinál valami mást, és ekkor B újra reagál valamit stb., és így egy akció-reakció hurok jön létre. Ez a Boyd-hurok. Szép is ez annak, akit érdekel, mondhatnád. De Boyd „heuréka" pillanata, ami miatta mai napig szerte a világon elohozakodnak a nevével a katonai akadémiákon, akkor jött el, amikor felismerte azt, hogy amenynyiben B két dolgot is tud csinálni annyi ido alatt, amennyi ido alatt rendes körülmények között csak egy dolgot tenne, akkor „bekerül a hurok közepébe", és így aztán onnantól a jó eroi veszik át az uralmat. Lang elmélete, ami nagyjából ugyanarra lyukad ki, csak épp töredékébe sem kerül, azt mondja ki, hogy vágd pofán a másik krapekot, mielott esélye lenne félrehúzódni."
2009.01.21. 17:00 out
Szólj hozzá!
Címkék: lofasz hurok boyd
A bejegyzés trackback címe:
https://outstanda.blog.hu/api/trackback/id/tr455255250
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.